50 Bin TL Hibe Şartları Nelerdir? Kimler 50 Bin TL Hibe Alabilir?

50 bin TL hibe şartları nelerdir? Kimler 50 bin TL hibe alabilir?
Okuma Süresi: 2 dakika

Gençler için birçok girişime imza atmak için hazırlık yapan hükümet tarafından açıklanan yeni düzenlemeye göre ilk defa işe girecek olan gençlerin 1 senelik maaşları devlet tarafından ödenirken, iş kurmak isteyen gençlere de geri ödemesi olmaksızın 50 bin TL destek verilecek.

50 bin TL’lik hibenin yanı sıra eğer isterlerse gençler devlette 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi alabilecek.Yeni iş kuran gençler 3 yıl boyunca vergiden muaf olmalarının yanı sıra eğer çiftçilik yapıyorlarsa proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek alacak.

50 BİN TL Hibe Kredi Şartları Nelerdir?

50 bin TL hibeden yararlanmak isteyen gençler öncelikle; 24 saati atölye çalışmalarından oluşan 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamak zorundalar.Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan genç girişimciler diplomalarını aldıktan sonra hibe için başvuruda bulunabilirler.KOSGEB Girişimcilik Destek Programı’na katılan ve 50 bin TL’lik hibe başvurusu olumlu sonuçlanan gençlere verilecek olan 50 bin liralık tutar ise şu şekilde hesaplanacak;

  • 2 bin TL – İşletme kuruluş desteği,
  • 18 bin TL – Kuruluş Dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği,
  • 30 bin TL – İşletme giderleri desteği

GENÇDES programı ile gençleri sanatsal ve sportif faaliyetlerine karşılıksız destek verilecek, bu desteklerin içinde ücretsiz internet desteği ve Gençlik Akademisi projesi ile gençlerin sanat dallarıyla tanışabileceği Gençlik Stüdyoları projeleri hayata geçirilecek.

VERGİ MUAFİYETİNİN ŞARTLARI NELER?

Yasayla ilk defa iş kuran genç girişimcilere 3 yıl boyunca kazançlarının bir kısmına gelir vergisi muafiyeti getirilecek. Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle ilk defa gelir vergisi mükellefi olan, 29 yaşını doldurmamış 18 yaşından büyük kişiler, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren üç vergilendirme dönemi boyunca elde ettikleri kazançların bir kısmını vergiden düşecek.Destek için 4 şart bulunuyor.

  • Kendi işinde bilfiil çalışmak,
  • Başladığı işi belirlenen sürede Maliye’ye bildirerek Vergi Dairesi’ne kaydını yaptırmak,
  • Ticari işletmeyi eşinden veya üçüncü dereceye kadar yakın hısımdan devralmamış olmak,
  • Mevcut bir işletmeye veya mesleki faaliyete sonradan ortak olmamak,
  • Teşvikten yararlandığı üç yıl içinde sahte belge düzenlememek.
50 Bin TL Hibe Şartları Nelerdir? Kimler 50 Bin TL Hibe Alabilir?
Lütfen Yazımızı Oylayın!

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kapatma başlıklı makalemizde 444 0 724, Kredi Kartı İptal Dilekçe Örneği ve Vakıfbank kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*