Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama
Okuma Süresi: 1 dakika

Findeks, Kredi Kayıt Bürosuna bağlı olarak hizmet vermekte olan bir kurumdur. Findeks, KKB ile aynı işi yapmakta fakat KKB’ ye bağlı olarak çalışmaktadır. Bankadan hizmet alan tüm herkesin yaptığı çalışmaları eksiksiz bir şekilde kayıt altına alan ve bunun neticesinde bir puan veriliyor. Bu puanı sorgulamak içinde Findeks sistemi kullanılıyor.

Bankalardan bir hizmet almış iseniz sizlerin bankaya yaptığınız ödemeler kredi notunuzu belirleyecektir. Kredi notunuz düşük veya yüksek olmasına göre de bankalardan hizmet alacaksınız. Bankalardan bir hizmet almak için gittiğiniz zamanlarda banka sizlerden kredi notu isteyecektir. Yani sizlerin kredi notuna bakacak ve buna göre sizlere bir hizmet verecektir. Sadece kredi notu değil bazı belgeler de isteyecektir. Fakat bankalar en çok kredi notuna önem vermekte ve buna göre sizlere hizmet vermektedir.

Kredi notu sorgulaması yapmak istiyorsanız. Başvurunuz buna göre yapacaksanız  her hangi bir yere giderek kendinizi yormanıza gerek yoktur. Kredi notu sorgulamasını internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Findeks’ in asıl görevi budur. İnsanlara internet üzerinden kredi notu sorgulama hizmeti verebilmek. Kredi notunuz öğrenmek findeks ile oldukça kolay. Yapmanız gereken şey oldukça kolay bir şeydir.

Findeks’ in web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra kimlik bilgileriniz ve size ait olan istenilen bilgileri doldurarak kendinize bir üyelik almanız gerekiyor. Findeks’ e üye olduktan sonra da kredi notu sorgulama bölümünden sadece T.C kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz. Notunuzu öğrendikten sonra da buna göre bir hizmet alabilirsiniz. Notunuz 900 veya bunun üzerinde bir rakamda ise bankalardan çok yüksek olmaması şartıyla kredi hizmeti alınabilir.

Ancak notunuz 900′ ün altında ise bankaya başvuru yapmanıza gerek bile yoktur. Alacağınız cevap bellidir. Bankalar kredi notu düşük olan bireylere hizmet vermek istemez. Kredi notunuzu yükselterek bu şekilde şansınızı deneyebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama
Lütfen Yazımızı Oylayın!

Bir önceki yazımız olan Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum başlıklı makalemizde Findeks, kredi notu ve kredi notu öğrenmek ücretlimi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*