Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Okuma Süresi: 1 dakika

Bu sorunun tek ve net cevabı vardır. Evet.

Kredi kartı borcu olan kişi yurt dışına çıkabilir mi sorusunu detaylıca ele alalım.

Kredi kartı borcum var yurt dışına çıkabilir miyim?

Kredi kartı borcunuz yüzünden hiçbir kişi ve kurum size yurt dışı çıkış yasağı koyamaz. Ancak geliriniz düşük ise zaten vize almanız da oldukça zordur. Yurt dışına çıkmak için yeterli koşulları taşımıyor iseniz konsolosluğunuz sizden ek gelir belgeleri veya taşınmaz bilgileri talep edecektir. Kısacası konsolosluğu yurt dışına sadece turist olarak gideceğinize dair ikna etmeniz gerekecek. İkna edemezseniz sizden mal varlığınız hakkında resmi bilgiler isteyecektir.

Kredi kartı borcu olan kişi yasal takipte olsa bile, yani icra atılmış olsa bile yurt dışına çıkmasında herhangi bir mani yoktur. Çünkü bankalar istese de size yurt dışı çıkış yasağı koyamazlar ve bunu mahkemelerden talep edemezler.

Eskiden kredi ve kredi kartı borcu olanlar, takip altında olanlar, icra edilmiş olanlar yurt dışına çıkamıyordu ancak ilgili kanunlar değiştirildi ve artık yurt dışına çıkış yasağı kalktı. Limit ne olursa olsun kredi kartı borcu olanlar gönül rahatlığı ile başka bir mani yok ise yurt dışına çıkabilir.

Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?
Lütfen Yazımızı Oylayın!

Bir önceki yazımız olan Ziraat Hesap No Kartın Neresinde Yazar? başlıklı makalemizde ziraat bankası hesap numarası nerde yazar ve ziraat hesap no hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*