Ne Zaman Emekli Olurum?

Ne zaman emekli olurum?
Okuma Süresi: 2 dakika

İş hayatının yoğun temposuna kendini kaptıran birçok insan emeklilik zamanı yaklaştıkça aklına “Ne Zaman Emekli Olurum?” sorusu gelmeye başlar. Emeklilik için planlar yapıp, hayaller kurmasına rağmen insanlar, sürdürmekte olduğu iş temposu içerisinde ne zaman emekli olacaklarını öğrenmek için yapacakları işlemlerden gözleri korkar. Kurumlara gitmek, evrak işleriyle uğraşmak ve zamanını bu işlemlere harcamak istemezler.

Günümüzde gelişen teknolojiyle, ne zaman emekli olacağını öğrenmek için kurumlara gidip onlarca kişi sıra beklemeye, sonuç için günlerce beklemeye ve birçok işlem yapmaya gerek kalmamıştır. Ne zaman emekli olacağım sorusu merak eden vatandaşlar için onları birçok işlemden kurtaran bir uygulama oluşturulmuştur.

SGK’nın oluşturduğu “Ne Zaman Emekli Olurum” uygulamasıyla internet üzerinden isteyen her vatandaş uygulamaya kolayca ulaşabilir ve hızlıca işlemlerini gerçekleştirebilirler. Uygulamayı kullanmak oldukça kolay evrak, imza gibi işlemlere gerek kalmadan uygulamaya gerekli bilgileri girerek ne zaman emekli olacağınızı internet üzerinden öğrenmeniz mümkün.

“Ne Zaman Emekli Olurum?“ uygulamasına girip; SSK Prim Gün Sayısını, Diğer Sandıklara Ait Gün sayısını, Askerlik/Sanatçı Gün Sayısını, Fiili Gün Sayısını, Yurtdışı Gün Sayısını ve kişisel bilgilerinizi girerek ne zaman emekli olacağım sorusuna hızlı ve basit bir şekilde yanıt bulabilirsiniz.

Sizlerde ne zaman emekli olurum uygulamasından yararlanabilir ve emeklilikle ilgili tüm merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulamasıyla emeklilik döneminin geldiğini ve tüm şartlarını sağlandığını gören vatandaşlar, SGK üzerinden emeklilik için başvuru yapabilirler. Böylece vatandaşlar internet üzerinden sorgulama işlemleriyle emeklilik başvurusunu da geciktirmeden yapabilirler.

Ne Zaman Emekli Olurum?
Lütfen Yazımızı Oylayın!

Bir önceki yazımız olan SGK Prim Sorgulama başlıklı makalemizde e-Devlet, prim sorgulama ve sgk hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*